Watykański rzecznik zaapelował o uczciwe informowanie o tym, co Papież mówił wczoraj, 13 maja 2016 roku, o diakonacie kobiet na spotkaniu z przełożonymi generalnymi zakonów żeńskich, informuje Gość Niedzielny

Według relacji tygodnika, przełożone zakonów:

przedstawiły szereg postulatów odnośnie pełniejszego udziału kobiet w życiu Kościoła. Jeden z nich dotyczył diakonatu stałego, w nawiązaniu do posługi diakonis w Kościele pierwotnym. Odpowiadając na tę sugestię, Franciszek od razu zastrzegł, że charakter posługi kobiet zwanych wówczas diakonisami wcale nie jest jasny. Obiecał jednak wyjaśnić tę kwestię, a nawet powołać w tej sprawie komisję.

Zdaniem watykańskiego rzecznika prasowego, ks. Federica Lombardiego, zaprezentowanie przez media kwestii diakonatu dla kobiet jest nieuczciwe:

Franciszek nie powiedział, że chce wprowadzić diakonat kobiet, ani tym bardziej nie mówił o święceniach kapłańskich. Wręcz przeciwnie, odpowiadając na pytanie o możliwość głoszenia przez nie kazań podczas Eucharystii dał do zrozumienia, że w ogóle nie bierze tego pod uwagę.

Chrześcijańskie kościoły protestanckie, łącznie z kościołem anglikańskim, w znaczny sposób zwiększyły rolę kobiet w ramach funkcyjnych struktur hierarchicznych. Postęp i drastyczne odejście od tradycji przyniosły jednak niepożądany skutek w postaci znacznego spadku liczby wiernych.

Odejście od 2000 tysięcy lat tradycji w Kościele katolickim, mogłoby okazać się gwoździem do trumny okresu kryzysu wiary katolickiej, którego jesteśmy  obecnie świadkami. Należy mieć nadzieję, że marzenia lewoskrętnych mediów nigdy nie zostaną zrealizowane.

Jan Charbel


Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s