W Watykanie w południe papież Franciszek otrzymał tegoroczną Nagrodę Karola Wielkiego, przyznawaną przez niemieckie miasto Akwizgran osobom i instytucjom, zasłużonym dla budowania jedności europejskiej,” w piątek 6 maja 2016 roku poinformowała Fronda.

Na ceremonię wręczenia nagrody, przybyli najważniejsi politycy Unii Europejskiej:

przewodniczący Komisji Jean-Claude Juncker,

przewodniczący Rady Donald Tusk,

przewodniczący Europarlamentu Martin Schulz,

oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Panią kanclerz oraz trzech przewodniczących instytucji unijnych papież Franciszek przyjął przed ceremonią na prywatnych audiencjach.

O czym rozmawiali?

Czy skład delegacji wręczającej nagrodę był przypadkowy?

Wyżej wymienione unijne trio pod kierownictwem niemieckiej kanclerz Angeli Merkel budzi mieszane uczucia w Polsce, z uwagi na nieprzychylne nastawienie do wyniku ostatnich wyborów w naszym kraju, a w konsekwencji pana prezydenta Andrzeja Dudy oraz rządu pod przewodnictwem pani premier Beaty Szydło.

Czy podczas tego spotkania zostały poruszone sprawy polskie pod kątem zbliżających się Światowych Dni Młodzieży (ŚDM)?

Czy mogły być wywierane naciski na papieża Franciszka, aby wytłumaczył podczas ŚDM, że wszyscy powinniśmy być solidarni z tzw. „uchodźcami” i rząd polski oraz Europa Środkowo-Wschodnia powinny na nowo otworzyć się na problem uchodźców z Bliskiego Wschodu?

Obym był w błędzie i aby Światowe Dni Młodzieży skupiły się na słuszności naszej religii jako jedynej prowadzącej do zbawienia i aby miłosierdzie w duchu wiary katolickiej było tematem przewodnim.

Nie wyobrażam sobie, aby Ojciec Święty postawił na równi wiarę katolicką z islamem. Niebawem przekonamy się jak będzie i oby powyższe przypuszczenia były błędne.

Zapraszam szanownych czytelników do dzielenia się swoimi opiniami. Temat jest bardzo intrygujący, gdyż Franciszek jest papieżem niestandardowym, aby nie powiedzieć kontrowersyjnym. Na wszystkie komentarze postaram się odpowiedzieć.

Jan Charbel

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s