Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę jak wygląda życie współczesnego człowieka. Ciągła nieustanna gonitwa, praca, kredyty i brak czasu, aby zatrzymać się i podjąć głębszą refleksję przepełnioną wartościami.

Niestety życiem naszym rządzi pieniądz i powiązana z nim współczesna niewola ekonomiczna, o której niewielu sobie zdaje sprawę. Dodatkowo telewizja nieustannie manipuluje nami, moderując nasze myśli oraz potrzeby, podstępnie spłycając zdolność do samodzielnego wyciągania wniosków.

Powszechnie panujący konsumpcjonizm pompowany lewicowymi ideami gender sprawia, że nasza wiara jest ciągle wystawiana na próby, nie wspominając o wielu aktach apostazji, czyli odejścia od kościoła.

Mój osobisty różaniec kieszonkowy oraz w formie obrączki. Nigdy z nimi nie rozstaję się.
Moje osobiste różańce: kieszonkowy oraz w formie obrączki. Nigdy z nimi nie rozstaję się.

Czy w tym całym chaosie i bałaganie życie jest miejsce na modlitwę różańcową? Zdaję sobie sprawę, że nie jest to łatwe, znaleźć czas choćby na jedną dziesiątkę różańca świętego. Ale czy jest to niemożliwe skoro doba ma aż 24 godziny?

Nie twierdzę, że należę do osób świętych, chociaż bardzo staram się być dobrym człowiekiem i moim marzeniem jest zostać cichym świętym. Rezultaty moich starań są różne, ale zawsze podejmuję wysiłek, aby pamiętać o odmawianiu różańca w drodze do pracy i z pracy do domu. Samotny spacer, który mi zajmuje 40 minut w jedną stronę daje mi w sumie 80 minut czasu na rozmyślania w ciągu dnia, które zawsze staram się kierować ku Bogu. Okazuje się, że codzienne odmawianie różańca, wprawdzie nie na kolanach tylko idąc, jest możliwe!

Podobno szatan pieni się jak wie, że trzymasz różaniec w ręku a mdleje, kiedy zaczynasz go odmawiać. Święty Ojciec Maksymilian Kolbe, jak szedł odmawiać różaniec, to mówił, że idzie postrzelać do szatana. Warto o tym pamiętać, bo ta przenośnia jest bardzo wymowna.

Modlitwa na różańcu bardzo pomaga, dodaje sił duchowych i czyni cuda w naszym życiu. Musisz jedynie zawierzyć Maryi.

Jeżeli nie masz jeszcze różańca, to nie zwlekaj, udaj się jak najszybciej do sklepu, kup go i zacznij się stopniowo modlić.

Nic na siłę. Zobaczysz, że stopniowo poświęcasz tej modlitwie coraz więcej czasu, że nie możesz bez tej modlitwy żyć, gdyż stanie się ona dopełnieniem Twojego życia doczesnego oraz integralnym elementem Twojego ja.

Jak zacząć? Telewizja Trwam oraz Radio Maryja codziennie o godzinie 21:00 przeprowadzają na żywo transmisję Apelu Jasnogórskiego. Spróbuj pomodlić się z innymi, którzy całym sercem zawierzyli tej modlitwie.

Powinniśmy pamiętać, że modlitwa różańcowa do Maryi, jest najprostszą drogą do jej syna, Pana Jezusa Chrystusa, który przecież jest Drogą, Prawdą i Życiem oraz naszym celem ostatecznym, którym jest Dom Ojca.

A jak z różańcem wyglądają sprawy w Twoim życiu? Jak zawsze zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami. Wymiana konstruktywna zdań jest w stanie podobnie jak modlitwa uczynić wielkie rzeczy, więc śmiało pisz. Obiecuję na wszystkie komentarze odpisać.

Jan Charbel


Na koniec przygotowałem dla moich najdroższych czytelników prostą ankietę.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Różaniec, w życiu zniewolonego ekonomicznie i kulturowo człowieka, daje wolność duchową

    1. Zgadza się. Istnieje wiele świadectw potwierdzających wyjątkową moc litanii pompejańskiej, która wymaga od osoby modlącej się nią dużego samozaparcia, dyscypliny i szczerego zawierzenia intencji Matce Bożej.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s